„Success is the ability to move from one failure to another with enthusiasm” (W. Churchill)

Piątek 04/09/09 Non Farm Payrolls!!!

By MR

Najważniejszy dzień dla tradera w całym miesiącu! Publikacja, która jest powodem największej zmienności na rynku (oczywiście pomijając jakiekolwiek nieoczekiwane wydarzenia).

GodzinaKrajNazwaAktualna wartośćPrognozaZakres_prognozPoprzednia wartośćWartość po korekcie
14:30USAChange in Non Farm Payrolls-216K-230K-365K, -100K-247K (poprz^-1: -443K)-276K
14:30USAUnemployment Rate9.7%9.5%9.3%, 9.8%9.5%

Komentarz:

NonFarm Payrolls: Od najniższej wartości opublikowanej w lutym (-741K), nowe publikacje były już tylko lepsze. Aktualny poziom, na którym znajdują się rynki akcji sugeruje, że inwestorzy wliczyli w cenę dołek, jeśli chodzi o utratę pracy w USA i przypuszczają, że może być już tylko lepiej.

Dzisiejsza publikacja jest bardzo ważna, dużo ważniejsza niż zazwyczaj (a przypominam, że jest to najważniejsza publikacja miesiąca). Dzisiaj przetestowany zostanie ogólny optymizm na rynkach akcji jak i surowców. Po sygnałach stabilizacji na rynku mieszkaniowym i silnym odbiciu w aktywności gospodarczej, zwolnienia i bezrobocie są główną przyczyną problemów ze spłatą kredytów konsumenckich, które ciążą na gospodarce jako całości.

Dlatego też rynek oczekuje dużo lepszego niż prognozowany odczytu, który potwierdzi euforię inwestorów trwającą od marca. Wartość gorsza od oczekiwanej, a tym bardziej poniżej granicy prognoz, może znacznie pogorszyć sentyment i pewność uczestników rynków finansowych.

Istnieje obawa, że dużo gorszy odczyt, który oznaczać będzie dalszy wzrost bezrobocia, może spowodować kolejną falę problemów ze spłatami kredytów, obniżonego popytu na dobra trwałe jak i usługi, prowadząc do scenariusza podwójnego dna dla gospodarki. Dlatego też, jeśli NFP okaże się zgodne z oczekiwaniami, stopa bezrobocia (Unemployment Rate) może okazać się głównym źródłem zmienności na rynku.

Unemployment Rate: Od 4 kwartału 2008, stopa bezrobocia wzrosła bardzo szybko, co gorsze, prognozowane są dalsze wzrosty. Przewiduje się, że bezrobocie sięgnie 10% w tym roku. Gdyby taka wartość pojawiła się dzisiaj, rynek może zareagować bardzo negatywnie. Spadek bezrobocia w ostatnim miesiącu tłumaczony jest anomalią techniczna.

dodajdo

Skomentuj

Musisz być Zalogowany. Możesz komentować posty.

Reklamy

Wsparcie finansowe

Jeżeli spodobała Ci się ta strona, pozostaw na niej komentarz, ponieważ nic innego tak bardzo nie motywuje, jak zainteresowanie ze strony odwiedzających. Jeśli posiadasz własną stronę o podobnej tematyce, umieść na niej linka do mojej strony i jeśli dasz mi o tym znać, zrobię to samo. A jeżeli dodatkowo uważasz, że ta strona jest wartościowa i masz taką możliwość, możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą abym mógł ją dalej rozwijać. Nie oczekuję żadnej płatności, aczkolwiek fundusze pomogą mi pokryć koszty poświęconego czasu.
Kwota: PLN
Dotpay.pl
Dziękuję!
Marcin Radlak

Ankieta