„Przyjdzie taki moment, kiedy będziesz myślał, że to już koniec. To będzie właśnie początek…”

Timothy Gallwey: The Inner Game of Tennis

By MR

The Inner Game of TennisKsiążka, jak sam tytuł wskazuje, została napisana dla osób grających w tenisa, które jednak nie są zadowolone ze swojej gry i chciały by ją ulepszyć. Pomimo jednak, że wszystko związane jest z tą grą, autor będący instruktorem tenisa bardzo niewielką część książki poświęcił na opisanie techniki uderzeń. I to właśnie czyni tą książkę tak bardzo przydatną dla tradera ponieważ skupia się prawie w całości na psychologicznym podejściu do gry. A jako że tenis jest sportem, w którym sukces przychodzi z ogromną ilością godzin treningowych  spędzonych na dążeniu do perfekcji w panowaniu nad sobą i swoim umysłem – czyli dokładnie tak jak w tradingu – wskazówki można bez problemu zastosować do codziennych zmagań z rynkiem.

Autor zwraca szczególną uwagę na umiejętność koncentracji, która jest dużo łatwiejsza do osiągnięcia gdy jesteśmy zrelaksowani. Co ciekawe, książka została napisana w latach siedemdziesiątych, a jednak teraz, 40 lat później jest dalej jak najbardziej aktualna. Zdecydowanie polecam.

Moja ocena: 5/5

dodajdo

Skomentuj

Musisz być Zalogowany. Możesz komentować posty.

Reklamy

Wsparcie finansowe

Jeżeli spodobała Ci się ta strona, pozostaw na niej komentarz, ponieważ nic innego tak bardzo nie motywuje, jak zainteresowanie ze strony odwiedzających. Jeśli posiadasz własną stronę o podobnej tematyce, umieść na niej linka do mojej strony i jeśli dasz mi o tym znać, zrobię to samo. A jeżeli dodatkowo uważasz, że ta strona jest wartościowa i masz taką możliwość, możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą abym mógł ją dalej rozwijać. Nie oczekuję żadnej płatności, aczkolwiek fundusze pomogą mi pokryć koszty poświęconego czasu.
Kwota: PLN
Dotpay.pl
Dziękuję!
Marcin Radlak

Ankieta