„Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną”

Richard D. McCall: Way of Warrior Trader: The Financial Risk-Taker’s Guide to Samurai Courage, Confidence and Discipline

By MR

The Way of the Warrior TraderBez wątpienia najlepsza książka o psychologii tradingu jaką przeczytałem. Autor, mistrz wschodnich sztuk walki porównuje zmagania tradera do tych, z jakimi zmagał się samuraj kilkaset lat temu. Bez wątpienia, były to osoby o niesamowitych umiejętnościach panowania nad swoim umysłem i ciałem – jednym słowem umiejętnościach, które są niezbędne podczas zmagań z rynkami finansowymi. Przenosząc metody panowania nad emocjami ze wschodu do zachodniej cywilizacji, autor stworzył rewelacyjny podręcznik radzenia sobie ze słabościami w sposób, w jaki radzili sobie mistrzowie. Pomimo, iż książka jest o tradingu, jej zawartość to przemyślenia na temat filozofii życia oraz sensu istnienia, a co najważniejsze, jak żyć w zgodzie z samym sobą i całym otaczającym nas światem.

Bez wątpienia mogę powiedzieć, że jest to najlepsza książka o tematyce samodoskonalenia jaką przeczytałem dotychczas.

Moja ocena: 5+/5

dodajdo

Skomentuj

Musisz być Zalogowany. Możesz komentować posty.

Reklamy

Wsparcie finansowe

Jeżeli spodobała Ci się ta strona, pozostaw na niej komentarz, ponieważ nic innego tak bardzo nie motywuje, jak zainteresowanie ze strony odwiedzających. Jeśli posiadasz własną stronę o podobnej tematyce, umieść na niej linka do mojej strony i jeśli dasz mi o tym znać, zrobię to samo. A jeżeli dodatkowo uważasz, że ta strona jest wartościowa i masz taką możliwość, możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą abym mógł ją dalej rozwijać. Nie oczekuję żadnej płatności, aczkolwiek fundusze pomogą mi pokryć koszty poświęconego czasu.
Kwota: PLN
Dotpay.pl
Dziękuję!
Marcin Radlak

Ankieta