„Success is the ability to move from one failure to another with enthusiasm” (W. Churchill)

Malcolm Gladwell: Blink – The Power of Thinking Without Thinking

By MR

Blink - The Power of Thinking Without ThinkingBardzo ciekawa książka opisująca fenomenalne możliwości ludzkiego mózgu, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Autor pokazuje na wielu przykładach jak mózg potrafi podejmować decyzje w ułamku sekund. Co prawda książka nie opisuje traderów i ich zmagań psychologicznych, ale otwiera oczy na niesamowite możliwości jakie każdy posiada i z których korzysta na codzień: fenomen pierwszego wrażenia.

Odnosząc to do tradingu, często widzimy taką konfigurację rynku, która wydaje nam się idealna. Bywa, że transakcja w której jesteśmy, nie wydaje się być odpowiednia. Czy to są tylko zwykłe losowe przeczucia czy też może wierzchołek góry lodowej możliwości naszego mózgu. Autor opierając się na badaniach naukowych w dziedzinie psychologii opisuje właśnie fenomen takich umiejętności. Jedyne czego brakuje to sposoby na wyćwiczenie tych umiejętności, jednak sama wiedza o ich istnieniu pozwala na inne spojrzenie na impulsy intuicyjne.

Moja ocena: 4/5

dodajdo

One Response to “Malcolm Gladwell: Blink – The Power of Thinking Without Thinking”

  1. Recepta na sukces Malcolma Gladwella, czyli reguła 10 tys. godzin – http://coaching.focus.pl/2010/03/19/wrodzony-talent/

    #999

Skomentuj

Musisz być Zalogowany. Możesz komentować posty.

Reklamy

Wsparcie finansowe

Jeżeli spodobała Ci się ta strona, pozostaw na niej komentarz, ponieważ nic innego tak bardzo nie motywuje, jak zainteresowanie ze strony odwiedzających. Jeśli posiadasz własną stronę o podobnej tematyce, umieść na niej linka do mojej strony i jeśli dasz mi o tym znać, zrobię to samo. A jeżeli dodatkowo uważasz, że ta strona jest wartościowa i masz taką możliwość, możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą abym mógł ją dalej rozwijać. Nie oczekuję żadnej płatności, aczkolwiek fundusze pomogą mi pokryć koszty poświęconego czasu.
Kwota: PLN
Dotpay.pl
Dziękuję!
Marcin Radlak

Ankieta