„Our deepest fear is not that we are inadequate. Our deepest fear is that we are powerfull beyond measure.”

Ciekawe wykresy długoterminowe

By MR

Pierwszy wykres przedstawia indeks S&P500 na 6 miesięcy przed i 12 miesięcy po osiągnięciu dołka recesji w odniesieniu do poprzednich kilku ważnych okresów kryzysowych z przeszłości.

Porównanie indeksów dla poprzednich recesji
Kolejny wykres przedstawia osiągi poszczególnych sektorów w zależności od cykli wskaźnika ISM Manufacturing, a następny przedstawia wyniki opublikowane przez Goldman Sachsa/Bloomberg odnośnie sektorów w tym roku.
090814_4

Zyskowność poszczególnych sektorów w tym roku
Ostatni wykres przedstawia ciekawą zależność, która pokazuje jak zmienia się akcjonariat spółek amerykańskich. W latach 40, inwestorzy indywidualni stanowili ponad 90%, podczas gdy teraz, indywidualnie inwestuje zaledwie 35%. Niemniej jednak, w dalszym ciągu obecni są na rynku pod postacią Funduszy Inwestycyjnych czy Emerytalnych.
090818_1

(źródło: risk.si)

Tagi: , , ,

dodajdo

Skomentuj

Musisz być Zalogowany. Możesz komentować posty.

Reklamy

Wsparcie finansowe

Jeżeli spodobała Ci się ta strona, pozostaw na niej komentarz, ponieważ nic innego tak bardzo nie motywuje, jak zainteresowanie ze strony odwiedzających. Jeśli posiadasz własną stronę o podobnej tematyce, umieść na niej linka do mojej strony i jeśli dasz mi o tym znać, zrobię to samo. A jeżeli dodatkowo uważasz, że ta strona jest wartościowa i masz taką możliwość, możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą abym mógł ją dalej rozwijać. Nie oczekuję żadnej płatności, aczkolwiek fundusze pomogą mi pokryć koszty poświęconego czasu.
Kwota: PLN
Dotpay.pl
Dziękuję!
Marcin Radlak

Ankieta