„Jeśli chcesz – znajdziesz sposób. Jeśli nie chcesz – znajdziesz powód”

Non-farm Payrolls – ogromne zyski i straty w ciągu kilku sekund

By MR

undefined

Non-farm payrolls – jedne z danych ekonomicznych, ktore potrafia ruszyc rynkiem jak niewiele innych. Wiele osób zarabia na nich 90% swoich miesięcznych zysków, inni tracą 90% swojego kapitału.

Non-Farm Payrolls to liczba określająca zmianę ilości osób pracujących w sektorze poza rolniczym. Publikacja następuje w każdy pierwszy piątek miesiąca (jeżeli piątek jest wolny, publikacja przenoszona jest na następny piątek). Jak widać na wykresie, od 4 kwartału 2007 roku, liczba ta malała w zastraszającym tempie.

(źródło: http://bloomberg.com/markets/ecalendar/index.html)

Jak rynek reaguje na tego typu dane? Poniżej zamieszczam krótki filmik z publikacji tej wartości, który nagrałem na komputerze, na którym wykonuję transakcje.

Patrząc od lewej widać: Bund, T-Notes, Euro Stoxx, Dax. Przypominam, że cały jeden punkt to 10 euro (dla Daxa  cały punkt to aż 25 euro).

Co było powodem takiego dużego ruchu?

Released on 4/3/2009 8:30:00 AM For March, 2009

Poprzednio Prognoza Zakres prognoz Aktualnie
Nonfarm Payrolls – M/M change -651,000 -650,000 -711,000  to -525,000 -663,000
Unemployment Rate – Level 8.1 % 8.5 % 8.2 % to 8.6 % 8.5 %
Average Hourly Earnings – M/M change 0.2 % 0.2 % 0.1 % to 0.3 % 0.2 %
Average Workweek – Level 33.3 hrs 33.3 hrs 33.2 hrs to 33.3 hrs 33.2 hrs

Prognoza podawana przed publikacją danych to mediana prognoz ankietowanych analityków. Największego ruchu można się spodziewać, gdy wartość aktualna wychodzi poza zakres prognoz. Oczywiście, kierunek jest znany:

– gdy wartość aktualna jest mniejsza niż prognoza (tym lepiej im dalej od prognozy) obligacje szybują w górę, podczas gdy rynki akcji spadają bez opamiętania.

– gdy wartość aktualna jest większa niż prognoza akcje szybują a rynki akcji spadają.

Powód? Im więcej bezrobotnych tym gorzej dla ekonomii.

Jak widać w ciągu kilku sekund, można zarobić naprawdę dobrą kwotę ? jedyny wymóg – trzeba być szybciej niż tysiące traderów na całym świecie. Wydaje się proste w teorii – aczkolwiek w praktyce już takie nie jest.

Tagi:

dodajdo

Skomentuj

Musisz być Zalogowany. Możesz komentować posty.

Reklamy

Wsparcie finansowe

Jeżeli spodobała Ci się ta strona, pozostaw na niej komentarz, ponieważ nic innego tak bardzo nie motywuje, jak zainteresowanie ze strony odwiedzających. Jeśli posiadasz własną stronę o podobnej tematyce, umieść na niej linka do mojej strony i jeśli dasz mi o tym znać, zrobię to samo. A jeżeli dodatkowo uważasz, że ta strona jest wartościowa i masz taką możliwość, możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą abym mógł ją dalej rozwijać. Nie oczekuję żadnej płatności, aczkolwiek fundusze pomogą mi pokryć koszty poświęconego czasu.
Kwota: PLN
Dotpay.pl
Dziękuję!
Marcin Radlak

Ankieta