„Continuous effort – not strength or intelligence – is the key to unlocking our potential.” (W. Churchill)

CFD a notowania prosto z giełdy

By MR

Tak z ciekawości zalogowałem się dzisiaj sprawdzić notowania Daxa i to co zauważyłem, pozostawię bez komentarza… jedynie złoże wyrazy żalu dla osób, które miały stopy przy poziomie 5500. Oczywiście, takie praktyki są dozwolone więc jeszcze raz uprzedzam przed nierozważnym stosowaniem zleceń stop loss. Oczywiście wykres czarno-biały to notowania bezpośrednio z giełdy. Pozdrawiam.

CFD a notowania prosto z giełdy

Tagi: , ,

dodajdo

2 komentarze to “CFD a notowania prosto z giełdy”

 1. DarekS-FX

  Cześć, masz rację, że kontrakty CFD są specyficzne pod tym względem i inne niż rynki, na których bazują. Jednak podobne do tej przedstawionej wyżej „wycieczki po stopach” można zauważyć na każdym mniej płynnym rynku.
  Czy znasz jakąś metodę na stawianie SL na tego typu rynkach. Metoda, która pozwoliłaby uniknąć podobnie „głupich” strat? :)
  Pozdrawiam

  #241
 2. Czesc Darku,
  Sa dwie opcje na taka sytuacje:
  1. Uzywac stopa mentalnego, tzn, gdy otwierasz pozycje, ustawiasz tylko TP, bez SL. W tym przypadku musisz miec jednak mozliwosc czestego monitorowania pozycji.
  1a. Ustawiac zlecenia stop tylko w godzinach najwiekszej aktywnosci … przypuszczam (chociaz nie potrafie tego potwierdzic, ze wtedy istnieje najmniejsze prawdopodobienstwo opisanej sytuacji.
  2. Poprostu zaakceptowac ta sytuacje i uwzglednic ja podczas przygotowania systemu.
  Jezeli jestes poczatkujacym, radze zastosowac opcje nr 2, i poprostu pogodzic sie ze stratami, lub ustawiac stopy wystarczajaco daleko i w bardzo nieoczywistych miejscach, aby nie zostaly wychwycone.
  Jezeli masz juz wieksze zaufanie do swoich umiejetnosci, mozesz sprobowac opcje 1a, lub 1.
  Pozdrawiam

  #242

Skomentuj

Musisz być Zalogowany. Możesz komentować posty.

Reklamy

Wsparcie finansowe

Jeżeli spodobała Ci się ta strona, pozostaw na niej komentarz, ponieważ nic innego tak bardzo nie motywuje, jak zainteresowanie ze strony odwiedzających. Jeśli posiadasz własną stronę o podobnej tematyce, umieść na niej linka do mojej strony i jeśli dasz mi o tym znać, zrobię to samo. A jeżeli dodatkowo uważasz, że ta strona jest wartościowa i masz taką możliwość, możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą abym mógł ją dalej rozwijać. Nie oczekuję żadnej płatności, aczkolwiek fundusze pomogą mi pokryć koszty poświęconego czasu.
Kwota: PLN
Dotpay.pl
Dziękuję!
Marcin Radlak

Ankieta