„Continuous effort – not strength or intelligence – is the key to unlocking our potential.” (W. Churchill)

O autorze

O mnie…

Marcin RadlakMam 26 lat i od grudnia pracuję jako „Futures Trader” w UK. Postanowiłem założyć bloga, żeby podzielić się wiedzą jaką codziennie zdobywam ucząc się na własnych błędach tradingu na rynkach finansowych. Nie znałem żadnej osoby, która aktywnie grała na giełdzie i która mogła by mi udzielić złotych wskazówek. Wiem tylko, że bardzo mnie interesowały te zagadnienia i czułem swego rodzaju powołanie.

Zacząłem jednak swoją edukację kierunkiem „Zastosowania Inżynierii Komputerowej” na wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Po trzecim roku, wyjazd na wymianę studencką do Coventry otworzył szereg możliwości, przez co zdecydowałem pozostać już w UK, a studia w Polsce ukończyć eksternistycznie. Otrzymałem stypendium na studia magisterskie na Uniwersytecie w Birmingham, na kierunku MSc in Natural Computations (w bezpośrednim tłumaczeniu – Naturalne Metody Obliczeń – algorytmy bazujące na rozwiązaniach zaprojektowanych przez naturę: sieci neuronowe, algorytmy genetyczne, ewolucyjne, mrówkowe i robaczkowe). Ostatecznie, po kolejnych bardzo dobrych wynikach, zdecydowałem się pójść w stronę tego, co mnie od zawsze pasjonowało – rynki finansowe. W efekcie ukończyłem MSc in Inwestments (Bankowość Inwestycyjna) z wyróżnieniem  i zacząłem pracę jako Futures Trader w firmie Futex – pracę o której od dziecka marzyłem.

W między czasie, zacząłem trenować bieganie i w ciągu 1,5 roku doszedłem do formy porównywalnej z najlepszymi biegaczami z którymi biegałem w jednym z najlepszych klubów w UK, biorąc udział w zawodach rangi krajowej. Mój największy mierzalny sukces, to czas 9 min 57 sekund na 3 km z przeszkodami podczas gdy nigdy jeszcze wcześniej nie biegałem takiego dystansu, nie znałem techniki skakania przez przeszkody. Co ciekawsze, w tym czasie pracowałem jeszcze jako menedżer w restauracji, studiowałem dziennie i tworzyłem swój biznes w Polsce. Niestety kontuzja piszczeli uniemożliwiła mi dalsze treningi na tak wymagającym poziomie i teraz pozostało mi systematyczne bieganie dla zdrowia, chociaż z myślą o starcie w maratonie i przebiegnięciu go w czasie poniżej 3 godzin.

Dlaczego o tym piszę? Ponieważ patrząc na to wszystko, mając aktualnie 26 lat, wiem, że jeśli chce się coś osiągnąć, jest to możliwe. Co ważniejsze, wszystko to osiągnąłem samemu, bez wykorzystania znajomości, bez pomocy finansowej rodziny, zaczynając od zera. Chciałbym zainspirować osoby, które mają swoje marzenia, które czują, że nie mają takich możliwości jak inni,  aby jednak nie poddawały się i walczyły o swoje. Móc żyć życiem jakie chcę, a nie jakie jest dostępne, jest moją podstawową motywacją do robienia tego, co wydaje się niemożliwe.

Cel strony…

Codziennie czytam coś ciekawego, codziennie dowiaduję się nowej rzeczy. Każdego dnia przychodzi mi do głowy ciekawy pomysł lub rozwiązanie jakiegoś problemu. Czasem są to drobnostki – czasem bardzo ważne, przełomowe wnioski czy informacje. Dlatego postanowiłem je publikować, aby móc kiedyś do nich wrócić. Dlaczego robię to publicznie? Myślę, że nie jestem jedyną osobą mającą podobne problemy, więc mam nadzieję, że moje rozwiązania pomogą innym w rozwiązywaniu ich problemów. Chcę stworzyć stronę, która będzie inspiracją dla wielu w walczeniu o swoje marzenia oraz dostarczy narzędzi, aby marzenia spełniać i sięgać po następne w myśl powiedzenia:

„Shoot for the stars. Even if you miss, you?ll land on the moon.”
„Celuj w gwiazdy. Nawet jeśli spudłujesz, wylądujesz na księżycu”

Moim zamiarem jest również publikowanie materiałów, które dostępne są tylko w języku angielskim, aby osoby nie znające tego języka na wystarczającym poziomie miały szanse zapoznać się z bardzo interesującymi informacjami w nich zawartymi. Dlatego też, jeśli znalazłeś ciekawy artykuł, lecz nie do końca potrafisz go zrozumieć, napisz do mnie a jeśli uznam, że treść jest warta publikacji, stworze wpis będący tłumaczeniem na język polski.

Co można znaleźć na stronie…

Publikowane wpisy zawierają wskazówki dotyczące day-tradingu. Samemu zaczynałem od zamiłowania do rynków finansowych, nie mając na początku najmniejszego pojęcia, o co w tym wszystkim chodzi. Z czasem, poprzez różnego rodzaju artykuły, strony czy książki zacząłem rozumieć większy obraz, na który składa się niezliczona liczba czynników. I właśnie opis tych wielu czynników jest zamieszczony we wpisach na tej stronie, czyli:

  • Analiza techniczna
  • Analiza fundamentalna (makroekonomiczna)
  • Psychologia rynków finansowych
  • Psychologia osiągania sukcesu
  • Samokontrola umysłu
  • Oprogramowanie i sprzęt

Czego nie można znaleźć na stronie…

Wiele osób, sztucznych guru, opisuje systemy szybkiego zarobku. Jeżeli zależy Ci na szybkim zysku, niestety na tej stronie nie znajdziesz żadnych metod, które Ci to umożliwią. Jeśli jeszcze nie zrozumiałeś, że sukces na giełdzie (powtarzalny i systematyczny, a nie jednorazowy) zależy od ciężkiej, żmudnej i systematycznej pracy, nie różniącej się od treningu sportowców przygotowujących się na olimpiadę, zapraszam ponownie gdy tylko zrozumiesz. Chciałbym, abyś tylko czytając te słowa uświadomił sobie, co mam na myśli, aczkolwiek z doświadczenia wiem, że trzeba najpierw stracić, poczuć stratę na sobie, żeby tę prawdę zrozumieć. Dlatego, życzę jak najmniejszej straty i zapraszam ponownie, w celach edukacyjnych. Podsumowując:

  • Nie publikuję żadnych niesprawdzonych informacji
  • Nie mam żadnych korzyści z prowadzenia tego serwisu (jedynie fakt, że mogę zebrać w jednym miejscu wszystko to, czego się uczę i będę mógł w każdej chwili do tego wrócić)
  • Nie oferuję żadnego systemu na sprzedaż
  • Nie zachęcam do ryzykownych transakcji i do korzystania z kapitału, na którego stratę nie możemy sobie pozwolić

Misja strony…

„Być źródłem inspiracji i informacji na temat osiągnięcia trwałego sukcesu na giełdzie, w życiu zawodowym, prywatnym i w każdej innej dziedzinie, na której nam zależy”

Wsparcie finansowe…

Dotpay.plJeżeli uważasz, że strona jest wartościowa i masz taką możliwość, wesprzyj mnie proszę dowolną kwotą abym mógł ją dalej rozwijać. Nie oczekuję żadnej płatności, aczkolwiek fundusze pomogą mi pokryć koszty utrzymania domeny, serwera i generalnie tej strony.

Kwota: PLN

Dziękuję!

Na koniec…

Wszelkie komentarze są bardzo mile widziane – nawet te negatywne. Dużo bardziej są motywujące niż liczba osób odwiedzających tą stronę. Dzięki nim, będe w stanie znaleźć więcej czasu na tworzenie wartościowej treści, bo będę wiedział, że to co robię ma szerszy sens.

Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów
Marcin Radlak

Reklamy

Wsparcie finansowe

Jeżeli spodobała Ci się ta strona, pozostaw na niej komentarz, ponieważ nic innego tak bardzo nie motywuje, jak zainteresowanie ze strony odwiedzających. Jeśli posiadasz własną stronę o podobnej tematyce, umieść na niej linka do mojej strony i jeśli dasz mi o tym znać, zrobię to samo. A jeżeli dodatkowo uważasz, że ta strona jest wartościowa i masz taką możliwość, możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą abym mógł ją dalej rozwijać. Nie oczekuję żadnej płatności, aczkolwiek fundusze pomogą mi pokryć koszty poświęconego czasu.
Kwota: PLN
Dotpay.pl
Dziękuję!
Marcin Radlak

Ankieta